ارتقای مرتبه علمی چهار عضو هیات علمی دانشگاه

28 06 2023
کد خبر : 4065227
تعداد بازدید : 2788

چهارمین جلسه هیات ممیزه دانشگاه گیلان در سال ۱۴۰۲ صبح امروز چهارشنبه هفتم تیر ماه در اتاق شورای حوزه ریاست برگزار شد که در این نشست با ارتقای مرتبه علمی دکتر محمدعلی صالحی ، دکتر میثم عفتی ، دکتر شاهد حسن پور عضو هیات علمی دانشکده فنی ارتقا به مرتبه دانشیاری موافقت به عمل آمد.
 

این موفقیت را خدمت اساتیدمحترم دانشکده فنی تبریک عرض می نماییم .


دسته بندی :
خبرها

خبر های مهم

نمایشگر دسته ای مطالب

27 05 2023

توسط عضو هیات علمی دانشگاه گیلان؛ مدل دستگاه الکتروریسی مینیاتوری ساخته شد

مدل دستگاه الکتروریسی مینیاتوری برای اولین بار در دانشکده فنی دانشگاه گیلان توسط دکتر آرش منتظری عضو هیات علمی گروه نانوفناوری طراحی و ساخته شد. این دستگاه مورد نیاز دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، پزشکی  و صنعتی برای تولید انواع نانوالیاف ها و زخم پوش ها می باشد که در مقایسه با دستگاههای مشابه تولید شده، این دستگاه در ابعاد کوچکتر و وزن کمتر با همان کارایی بوده و فضای بسیار کمتری را اشغال می کند. دستگاه الکتروریسی آزمایشگاهی برای تولید نانوالیاف  پلیمری/ کربنی/  سرامیکی  با قطر ۵۰ نانومتر تا چند میکرون می‌باشد. این  دستگاه  شامل  بدنه  فلزی و  پلاستیکی، پمپ سرنگی، سیستم  ریسندگی، سیستم  کالکتور و منبع تامین ولتاژ بالا است. تمهیدات ایمنی  بسیار خوبی  برای کاربران در رابطه با کار  با منبع ولثاژ بالا و حلال های شیمیایی فراهم می­ کند. با استفاده از این دستگاه می توان اثر تغییرات سرعت تزریق محلول پلیمر، سرعت حرکت نازل، فاصله الکتروریسی، سرعت چرخش درام و ... را در خواص نهایی نانوفیبرهای پلیمری بررسی نموده و شرایط بهینه را حداقل زمان ممکن بدست آورد.  

22 05 2023

برگزاری کارگاه آموزشی ساخت سازه ماکارونی به همراه مسابقه راندمانی

این برنامه در دو بخش شامل کارگاه آموزشی و مسابقه راندمانی در دو روز مجزا به شرح زیر برگزار شد: بخش کارگاه آموزشی ساخت سازه ماکارونی که با استقبال گسترده دانشجویان رشته­های مختلف تحصیلی از جمله مهندسی عمران،مهندسی شیمی و مهندسی برق در قالب ۸ گروه، روز پنجشنبه21 اردیبهشت۱۴۰۲ طی 7 ساعت در دانشکده فنی برگزار شد؛در ابتدای این برنامه کارشناس فنی مسابقه ضوابط و قوانین را طی یک کارگاه یک ساعته تشریح و پس از آن تیم های شرکت کننده ساخت سازه از پیش طراحی شده توسط ستاد اجرایی مسابقه را آغاز نمودند. بخش مسابقه آن نیز با حضور نمایندگانی از تیم­های شرکت کننده در روز دوشنبه مورخ 25/2/1402 به همت انجمن علمی سازه‌های ماکارونی­ در دانشکده فنی دانشگاه گیلان برگزار گردید و  تیم "پایدار"متشکل از دانشجویان مهندسی عمران با راندمان 90.1 درصدی به عنوان تیم برتر مسابقه انتخاب شد.